Přihlášení

Nejste registrován? Zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?

Zapomenuté heslo

Změna hesla

910 807 708
Hledat

Napište nám

Uživatel: | Nastavit
Úvod Aktuality Podpora Kontakt O nás Přihlásit Odhlásit Eshop
Často kladené dotazy
0 Kč 0 Kč

Co je to BMS?

Je to zkratka systému s názvem Battery Management System. Je to zařízení určené k monitorování a řízení procesů nabíjení, balancování a vybíjení akumulátorů a jejich ochraně. BMS kontroluje, popřípadě zaznamenává údaje nebo komunikuje s uživatelem o stavu jednotlivých akumulátorů v různých režimech jejich provozu.

Jaký je rozdíl mezi technologiemi Li-Ion a LiFePO4?

Jmenovité napětí Li-Ion akumulátoru je 3,7 V, přičemž u LiFePO4 tato hodnota činí 3,2 V. Při sestavování nejběžněji používaných akumulátorových sestav s napětím 12 V se z výše uvedeného důvodu využívá technologie LiFePO4.

Bezpečnost provozu LiFePO4 jednoznačně upřednostňuje tuto technologii. Minimálně z důvodu neexplozivity a nehořlavosti do teploty cca 400 °C.

Prodáváte nové a nepoužité akumulátory?

Prodáváme výhradně nové akumulátory od předních výrobců, jakými jsou CATL nebo LISHEN. Tito výrobci patří mezi světovou špičku a dodávají své produkty společnostem jako Tesla, Volkswagen, Apple aj.

Jak dlouhou záruku poskytujete na akumulátory?

Základní záruka za jakost jakéhokoli námi prodávaného zboží činí dvacet čtyři (24) měsíců, tedy i akumulátorů. Tato se však nevztahuje na cyklický pokles kapacity (pokles životnosti), který je způsoben běžným užíváním. Cyklický pokles kapacity je uveden v technických listech akumulátorů dostupných na webové adrese www.mivvyenergy.cz..

Provádíte repasování akumulátorových sestav?

Bohužel. V současné době tuto službu neposkytujeme.

Jaký je rozdíl mezi lithiovými a olověnými akumulátory?

Lithiové články mají především výhodu ve vyšší energetické hustotě při stejné kapacitě.

Jak poprvé nabít akumulátor LiFEPO4?

Prvotní, tzv. inicializační nabíjení musí být provedeno proudem nanejvýš 1C, a to na napěťovou úroveň v souladu se specifikací akumulátoru. Po inicializačním nabití všech článků, které budou sestavovat akumulátor, zapojíme tyto nejdříve paralelně a ponecháme po dobu 24 hodin balancovat napětí mezi nimi. Následně články sestavíme do požadovaného sériového zapojení akumulátoru. Kapacita akumulátorů v prvních cyklech pozvolna roste. V prvních několika cyklech je nezbytné se vyhnout prudkému vybíjení akumulátoru na minimální kapacitu a jeho rychlonabíjení. Po zhruba pátém až šestém cyklu lze akumulátory používat v plném rozsahu provozního cyklu podle konkrétní specifikace výrobce.

Jak propojit jednotlivé články akumulátoru?

Lze použít buďto celohliníkovou propojku anebo měděnou propojku v kombinaci s Al-Cu (cupal) podložkou. Důvod je zřejmý. Měď jako spojovací materiál a hliník jako materiál, z kterého jsou póly akumulátorů vyrobeny, ačkoliv jsou oba vynikajícími elektrickými vodiči, jsou nehomogenní materiály a spojování těchto dvou materiálů jako vodičů je problematické. Hliník na svém povrchu na vzduchu oxiduje a za přítomnosti vlhkosti v kontaktu s mědí v uzavřeném elektrickém obvodu se v závislosti na velikosti proudu hliník rozkládá a vytváří usazeniny. Tento proces vede ke zvyšování přechodového odporu a teploty spoje, v krajním případě může takový kontakt zahořet a způsobit požár.

V jakém napěťovém rozsahu doporučujete provozovat LiFePO4 akumulátory?

Doporučujeme napěťový rozsah 3,15 V až 3,45 V. Prodloužíte tím cyklickou životnost baterie.

Je možné u vás objednat akumulátorovou sestavu i jinou, než máte v nabídce?

Ano, je to možné. Na požádání a v rámci technických a logistických možností vám sestavíme jakoukoli akumulátorovou sestavu včetně BMS podle vašeho požadavku.

Často kladené dotazy
Obchodní podmínky
Reklamační řád
Ochrana osobních údajů
Obchodní pobočka a servisní středisko
mivvy a.s.
Setecká 338
336 01 Blovice
Obchodní pobočka
mivvy a.s.
Ostravská 1555
738 01 Frýdek - Místek
(C) 2021 mivvy a.s.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace